A weboldal előfizetése lejárt, kérem kattintson ide a meghosszabbításához!

Dorottya Dentál Kft
4031 Debrecen, Dorottya utca 5. 

Telefon: +36-052-342-883
Mutassa térképen!

Fogászati kezelések

  1. Esztétikus fogtömés
  2. Fémkerámia fogpótlás
  3. Fémmentes fogpótlás
  4. Fogcsikorgatás
  5. Fogfehérítés
  6. Fogkő, ínygyulladás
  7. Fogszabályozás
  8. Gyermekfogászat
  9. Gyökérkezelés
  10. Fogimplantátum, fogbeültetés
  11. Általános információk

 

Esztétikus fogtömés

Az úgynevezett fehér fogtömésekhez mi, kompozit, kompomer, illetve üvegionomer típusú anyagokat használunk. Ezen anyagok színe pontosan megegyezik az emberi fehér fog színével, tehát nem lesz feltűnő, vagy kínos a használata. A kiválasztott anyagot a behelyezést követően fotopolimerizációs lámpával szárítjuk meg. A szárítást követően a tömés azonnal startra kész, teljes mértékben használható.

Amalgám fogtömés cseréje
Korunk előre halattával az amalgán fogtömést egyre kevesebben alkalmazzák. Tartóssága páratlan ugyan, de mivel tartalmaz részben higanyt, hosszútávon a fog elszürkülhet. Mi javasoljuk az ilyen fogtömések cseréjét, amilyen korán azt lehet.

 

Fémkerámia fogpótlás  (korona, híd)

Vannak olyan esetek, amikor az előbb taglalt fogtömés eljárása nem alkalmazható, ilyenkor a fogat le kell csiszolni, amiről aztán lenyomatot kell venni. Majd a lenyomatról a fogtechnikus elkészíti a porcelánból készült koronát.
Amennyiben hidat is szükséges készíteni, úgy a foghiány mellett elhelyezkedő fogakat kell lecsiszolni, majd lenyomatot venni. A lenyomatból pedig a fogtechnikus elkészíti a páciens számára a hidat.
Egyes esetekben a páciens szeretné pótolni már kihullott fogát. Erre is van lehetőség nálunk, de csak abban az esetben, ha a korona alatt lévő fogak nem szuvasak, illetve ha a gyökérkezelés és fogágy-betegség gyógyítását már elvégezték.

 

Fémmentes fogpótlás (korona, híd)

Ma már szerencsére rendelkezésünkre áll olyan technológia, aminek hála nem kell fémet használni az egyes koronáknál, illetve hidaknál. Ezt az eljárást a CAD/CAM számítógépes programmal készítjük el. A végeredmény pedig a cirkonium-oxid korona, vagy híd.
Az eljárás a következő: a fogorvos első körben lenyomatot vesz a preparált fogakról, (implantátum esetén a lenyomati fejekről) majd azt egy szkenner a laborban letapogatja. A virtuális fogakat interneten elküldik a gyártónak, aki legyártja a cirkonium vázakat. Azok aztán visszautaznak a fogtechnikushoz, aki személyre szabja a leendő fogakat. Mi német, illetve japán cirkóniummal dolgozunk, és a megrendelést követően 1 hetes határidővel számolunk.

A fémmentes (cirkonium) korona előnyei:

  • teljesen fémmentes, ezért nem lép fel fémallergia,
  • fémeknél erősebb, mégis fogszínű kerámia váz, mely a fényt átengedi,
  • a porcelán leplezés a természetes zománcot tökéletesen utánozza,
  • természetes, maximális esztétikai hatás,
  • legoptimálisabb fényáteresztő képesség,
  • nincs szürke ínyszél,
  • erős váznak köszönhetően többtagú híd is készíthető,
  • a számítógépes technológiának köszönhetően rendkívül precíz és pontos,
  • nem keletkezik mellette ínygyulladás, ínyvisszahúzódás, mikroszkopikus szélzáródás.

Hátrányai:

  • drágább megoldás, mint a hagyományos fémvázas pótlások,
  • hosszabb technikai előkészítési idő.

 

Fogcsikorgatás (Éjszakai harapásemelő sín )

Felgyorsult életünk néhányak fogaira nézve károsak lehetnek. A napi pörgést, stresszt, a szervezet hajlamos úgy is levezetni, feldolgozni, hogy amíg alszunk erőteljesen többször összeszorítja a fogainkat, illetve csikorogtatja azokat. Természetesen van megoldásunk erre a problémára is. A harapásemelő sín behelyezésével meggátolhatjuk a fogaink további roncsolását. Ezt a segédeszközt kollégáink mintavételezés után tudják elkészíteni.
Önnek nincs más dolga, mint lefekvés előtt felhelyezni a harapásemelő sínt.
Fontos említenünk, hogy a stressz forrását nem szünteti meg, csupán a tüneteket tudja orvosolni, megszüntetni.

 

Fogfehérítés

Amikor az embernek gyönyörű, hófehér fogsora van, gyakorlatilag már félig nyert ügye is van, kezdjen bármibe. Teljesen azonban normál körülmények közt lehetetlenség megőrizni életünk végéig fehéren a fogainkat. Sajnos, az olyan alapvető dolgok, mint az evés, ivás állandóan rongálják fogainkat. Ezt a rendszeres fogmosással sem lehet helyrehozni. Ilyenkor van szükség a fogfehérítés eljárására, amikor a fogak átvizsgálása után eltávolítjuk a lerakódásokat, fogköveket. Ezután egy színskálából a páciens kiválasztja, milyen színű, fehérségű legyen a kezelés után a fogsora. Ezután az ínyre felkerül egy speciális védő, majd a fogaira felkerül a fogfehérítő gél. A gélt egy speciális fotopolimerizációs lámpával világítjuk meg 3x8 percig. A végén következik a leöblítés, és a színek leellenőrzése.
A kezelés után nincs más hátra, mint eldicsekedni mindenkinek az újjá varázsolt fogairól. Amire viszont figyelni kell, hogy kerülje el a túlzott kávézást, dohányozást, italozást.
Az eljárás egyáltalán nem roncsolja a fogakat, csupán kifehéríti azokat. Az eljárás körülbelül 1 óra, és egyből látható a hatása.

Belső fogfehérítés gyökérkezelt fogaknál
A beszürkült, elszíneződött, gyökérkezelt fogak tulajdonosainak sem kell elkeseredniük, számukra is kínálunk megoldást! Náluk kivételre kerül a gyökértömés egy része, és a fogakba kerül a fehérítő gél, ami után bezárásra kerül ideiglenesen a fog. Az eredmény 2-3 nap múlva lesz teljes mértékben látható. Szükség szerint az eljárás megismételhető. Fontos kihangsúlyozni, hogy a tömések színe nem fog megváltozni, így azt az eljárás után érdemes cserélni.

Fogkő, ínygyulladás

A fogkő eltávolítás kezelése minden olyan műveletet magában foglal, ami akár a legkisebb mértékben is hozzájárulhat ahhoz, hogy baktériumok telepedjenek meg a fogakon. Ezenfelül kiterjed az elszíneződésre, lerakódás eltávolításra, fogfelszín elsimítására, fogközök, íny alatti területek tisztítására, és az ínygyulladások megszüntetésére.

Lézerkezelés
Manapság egyre jobban jön divatba a lézerkezelés, aminek hatására a betegségek gyorsabban, mellékhatás nélkül gyógyíthatók. Azonban a jól bevált kezeléseket nem tudjuk ezzel kiváltani, csupán kiegészíteni.

A lézerkezelés legfontosabb alkalmazási területei a következők:

  • Szájnyálkahártya betegségek (aphta, herpes, krónikus gyulladások)
  • Fájdalomkezelés (trigeminus neuralgia, műtét utáni fájdalom)
  • Parodontalis kórképek (parodontosis, ínygyulladás, stb.)
  • Csontműtéteket követően (gyökércsúcsresectio, műtéti fogeltávolítás,cystamütétek, stb)
  • Dentális gyulladások (csonthártyagyulladás, osteomyelitis,  stb.)
  • Temporomandibularis izületi betegsége (sérülés utáni fájdalom, arthrosis, stb) 

 

Fogszabályozás

Az ember azt hinné, hogy a felnőtteknek sokkal macerásabb a fogszabályzó beállítása, viselete. Pedig nem így van. A fogak minden életkorban ugyanúgy mozognak, éppen ezért lényegi különbség nincsen. Esetenként viszont elő szokott fordulni, hogy speciális kezelést írnak elő a páciens számára.
Gyerekeknél a fogszabályozónak csak 7 éves kor fölött van értelme, mert ebben a korban törnek elő a maradandó fogaik. Az előtörés folyamata alatt azonban gyakran megesik, hogy egyik másik fog egymást tolja meg, aminek következtében egyes fogak kijjebb, míg mások beljebb helyezkedhetnek el.

Az alábbi figyelmeztető jelek, és a rossz szokásból eredő észrevételek korai fogszabályozási vizsgálatot követelnek:

  • korán vagy későn elvesztett tejfogak,
  • rágási vagy harapási nehézségek,
  • légzés szájon át,
  • ujjszopás,
  • fogak torlódása, rossz helyen lévő fogak,
  • állkapocskattogás és egyéb zajok,
  • ráharapás az ajkakra vagy szájpadlásra,
  • szabálytalanság-aránytalanság a fogsorokban,
  • méretbeli eltérései az állkapocsnak és a fogaknak.

A korai kezelés előnyei közé tartozik az állkapocscsont helyes fejlődésének irányítása, felső és alsó fogív tágítása, maradandó fogak helyes kitöréseinek irányítása. Továbbá korrigálni tudjuk a nyelési, és beszéd problémákat.

Jellegzetes fogállási problémák:

  • keresztharapása a metszőfogaknak (a felső metszőfogak az alsó metszők mögé harapnak), keresztharapása a hátsó fogaknak (a felső fogak az alsó fogak belső oldalára harapnak),
  • fogak torlódása,
  • nyitott harapás (a metszőfogak nem találkoznak a hátsók érintkezésekor),
  • kidőlt és kiálló felső fogak,
  • mélyharapás,
  • alsó állkapocs kidülledése (az alsó fogak a felsők elé harapnak),
  • rés a fogak között,
  • rossz szokásból eredő fogállási eltérések (pl.: hüvelykujj vagy ujjszopás).

Szép mosoly, szép arc!

 

Gyermekfogászat

Úgy gondoljuk, hogy sokat segíthet a jövőbeli gyerek-fogorvos kapcsolaton az, ha az első találkozás nem akkor történik meg, amikor a gyereknek már gondja van a fogával, hanem előtte, amikor még garantáltan semmi sincsen. Ezáltal csökkenthető a gyerek szorongása a jövőben, amikor esetlegesen megint sor kerülhet egy újabb találkozásra.

Tejfogtömés
Az ellátás célja, hogy az összes tejfogat őrizzük meg a fogváltásig. A kritikus év a tejfogazatban a 4. esztendő. A metsző fogak övszerűen szuvasodhatnak (cukros cumi stb.) kezelésük nehézkes. Az őrlő fogak szuvasodásait tömhetjük üvegionomer cementtel, vagy egyes esetekben a szuvas részt el lehet csiszolni.

Tejfog gyökérkezelés
Amikor a szuvasság már irgalmatlanul mély, nem tudjuk elkerülni a gyökérkezelést. Ilyenkor azonban, lévén, hogy gyerekekről van szó, a gyökerekbe nem nyúlunk bele, csak a koronai fogbelet távolítjuk el. Utána pedig betömjük a fogat.

Tejfoghúzás
A tejfogak kihúzása csak nagyon indokolt esetben ajánlott, és ha erre kerül a sor, mert a fog nem menthető meg, akkor mindenféleképpen helyfenntartót építünk be, ami biztosítja a maradandó fogazat egészséges fejlődését.

Barázdazárás
Erre akkor van szükség, amikor az első maradandó fogak megjelennek a gyerek szájában. A barázdazárás folyamata alatt azt kell érteni, hogy az őrlőfogak felszínén levő mély barázdákat egy különleges fluorid tartalmú anyaggal bevonjuk, aminek hála a későbbiekben megelőzhető a fogszuvasodás. A kezelés fájdalommentes, és a végeztével egyből lehet inni, enni.

 

Gyökérkezelés

Erre a beavatkozásra akkor van szükség, amikor a fogszuvasodás már olyan mély, hogy a fogbél üreget is elérte; amikor a fogat erős ütés éri; amikor a fogkorona nagymértékben sérül.
A gyökérkezelés menete egyszerű. A fogat érzéstelenítjük (elhalt fognál nem), majd a koronánál tisztítást végzünk, amit a gyökércsatorna lereszelése követ. A csiszolásnál cél a sima, egyenletes felszín. Majd fertőtlenítjük, és ideiglenes tömést helyezünk be. Ezt 1 hét szünet követi, aztán behelyezzük a végleges tömést. Gyakorlatilag a procedúra végére is értünk, néhány páciensnél enyhe gyulladás szokott jelentkezni a kezelést követően, de azok néhány napon belül elmúlnak.

 

Fogimplantátum, fogbeültetés

Amikor az ember elveszti egy vagy több fogát, azt mindenféleképpen idejében pótolni kell, ellenkező esetben akár a többi fog ún. elvándorolhat, bedőlhet, az arc beeshet, de még akár gyomorpanaszokhoz, emésztési problémákhoz is vezethet. Jó megoldásnak ígérkezhet tehát egy fogimplantátum, amit az elvesztett fog helyére teszünk be. A híd, és a protézis pedig erre jön rá.
Ezek a fogimplantátumok korunkban már 100% titánból készülnek, így az emberi test, elfogadja, tökéletesen integrálódik a csontba. A beültetés után gyakorlatilag észrevehetetlen, nem zavaró, gyakorlatilag olyan, mint ha ismét teljes lenne a fogsora. És végülis az is!
Odafigyelést csak annyit igényel, mint az összes többi, jó állapotban lévő fog. 3 perc fogmosás naponta kétszer, illetve ügyeljünk, hogy étkezés után ne maradjon ételmaradék a fogunk közt.
Akik sajnos a „jóból” kimaradnak, azok a cukorbetegek, súlyos szívbetegek, csontbetegek, és a magas vérnyomással élők.

Helyes fog- és szájápolás fogbeültetés után:

  • Naponta minimum kétszeri fogmosás
  • Heti egyszeri Listerine-nel vagy Chlorhexameddel (vagy egyéb hasonló termékkel) való öblögetés
  • Dohányzás kerülése
  • Cukros ételek fogyasztásának kerülése
  • Félévenkénti kontrollvizsgálat, a fogorvos utasításainak maradéktalan betartása
  • Félévenként javasolt fogkőtisztítást is végeztetni.

Amikor valaki egy ilyen döntésre szánja el magát, akkor tudnia kell, hogy egyrészt jól döntött, másrészt, ahogy a fenti felsorolásban is írjuk, vannak kompromisszumok. Maga a műtét az implantok számától függően 1-1.5 órás művelet, ami már rutinműtétnek számít. Ekkor csak az ideiglenes fogimplantátum kerül behelyezésre. Ezután 3-4 hónapos szünet következik (gyógyulás végett), majd a pácienssel az orvosok folytatják munkát. Ekkor már csak szinte apróságnak nevezhető feladatok vannak hátra, mint a foglenyomat vétel, vázpróba, új fogak színének megfelelése, illetve, hogy a régi, és az új megfelelően illeszkedik-e. Ennél a pontnál szokott lenni egy kis rizikó, amennyiben a páciens csontmennyisége nem elegendő. Ezt kollégáink egy csontpótló műtéttel hozzák rendbe. Ilyenkor esetenként előfordulhat, hogy 1 hónap gyógyulási időt ajánl a fogorvos. Ezután már elvégezhető a végleges fogimplantátum behelyezése is.

Szájsebészeti beavatkozások

Foghúzás (bölcsességfog eltávolítás)
Rendelőnkben a foghúzásokat fogorvosaink helyi érzéstelenítésben végezik. Az esettől függően lehet egyszerű foghúzás, vagy komolyabb eseteknél feltárásos foghúzás.

Foghúzás utáni teendők
Foghúzás után étkezésünkre némileg jobban oda kell figyelnünk. Amíg tart a zsibbadás, nem ajánlott étel elfogyasztása. Logikusan hangzik, hogy alkoholt sem ihatunk, mivel az alkohol hatására a seb vérezhet. Tilos továbbá az öblögetés, köpködés, és a dohányzás is. Az elkövetkező napokban fokozottan oda kell figyelni szája higiéniájára, ajánlott többször fogat mosni, illetve szájfertőtlenítővel óvatosan öblögetni. Persze nem egyből a foghúzás után.
Néha előfordul, hogy a páciens belázasodik, ekkor a szokásos módon kell a lázat kezelni.

Bölcsességfogak eltávolítása (szükség van-e rá?)
A nyolcas fogak, melyek evolúciós „maradványfognak” tekinthetők, sok problémát okozhatnak: fogak torlódását, a kis hely miatt, a nehéz elérhetőségük következtében nehezen tisztíthatóak, ezért könnyen szuvasodnak, sok esetben begyulladnak,szájzárat okozhatnak, nem ritkán cysta alakul ki körülöttük, számtalan esetben nekidőlnek az előttük lévő fogaknak, melyek szuvasodhatnak és gyökerük felszívódhat, híd nem készíthető rá, csak nagyon kivételes esetben, nehezen lehet elérni, ezért nehézkes a tömésük, nem gyökérkezelhetőek, mivel 2-3-4stb gyökerük,csatornájuk van, felesleges fogak, mert a rágásban nincsen szerepük.

 

Általános információk - Dorottya Dentál

A Dorottya Dental Kft. működési szabályzata

1. Munkarend

A Dorottya Dental Kft. rendelőjének működése az alábbiak szerint alakul:
A Debrecen, Dorottya u. 5. szám alatti fogorvosi rendelő a hét minden napján 8.00-20.00 óráig teljes körű ellátást nyújt.
A rendelési idő megváltoztatásának jogát fenntartjuk.

 

2. A betegek ellátásának szabályozása (szájvizsgálati díj, az ellátás sorrendje)

Minden újonnan jelentkező páciensnek az első kezelés előtt átadjuk a rendelőnk működési szabályzatát, majd aláírunk egy beleegyező nyilatkozatot és megállapodást, amely az elvégzendő fogászati kezelésekre vonatkozik. Ezután névre szólóan ki kell állítani egy kezelési kartont, amely a továbbiakban elvégzendő munkákra biztosítja a garanciát.

Első alkalommal – a kezelés megkezdése előtt – a mindenkor meghatározott szájvizsgálati díjat kell betegeinknek megfizetnie, amely tartalmazza az első vizsgálat díját, a betegnyilvántartást és az évenkénti két szűrővizsgálatot.

Az első kezeléskor mindenki kezelési lapot kap, amellyel igénybe veheti ingyenes szolgáltatásainkat (félévenkénti szűrés, szaktanácsadás, tömések polírozása, igazolások kiadása, konzílium).

Szombaton, vasárnap és ünnepnapokon újonnan jelentkező betegeinknek – továbbá akinek lejárt a kartonja – 2000 forintos ügyeleti díjat számolunk fel. A félévente ingyenes szűrővizsgálaton résztvevő pácienseink mentesülnek az ügyeleti díj megfizetése alól.

Ha a páciens a felajánlott kezelésre nem tart igényt, úgy 3000 forint konzultációs díjat kell fizetnie. Amennyiben 10 naptári napon belül mégis kéri a felajánlott kezelést, akkor a kezelés végösszegéből a konzultációs díjat jóváírjuk.

A 2005. július 15-e után kiállított kartonok korlátlan ideig érvényesek, amennyiben a beteg a félévenkénti kötelező szűrővizsgálaton megjelenik. Ennek elmulasztása a garancia elvesztését és a szájvizsgálati díj újbóli megfizetését vonja maga után.

A fogászati ellátásban elsőbbséget élveznek az előre bejelentett és a sürgős ellátást igénylő (vérző és duzzadt arcú) betegek.

Kérjük, hogy a várakozás elkerülése érdekében előzetesen jelentkezzenek be az 52/342-883-as telefonszámon.

 

3. Garancia

A pótlásokra, tömésekre és gyökérkezelésekre a munka átadásának napjától számított egy évig garanciát vállalunk, feltéve, ha a páciens a félévenkénti ingyenes kontrollvizsgálaton részt vesz.

Garanciális problémával a munkát elvégző orvost kell keresni; ez alól kivétel az akut panasz vagy más halaszthatatlan ok fennállása.

Ha a kezelőorvos 24 órán belül nem érhető el, vagy a felajánlott időpont nem megfelelő, a páciens kérésére más orvos is elvégezheti a garanciális javítást. Garanciát csak a kartonra és a kezelési naplóba felvezetett, rendelőnkben elkészült és kifizetett munkákra vállalunk.

Elvész a garancia az olyan pótlások, tömések, gyökérkezelések tekintetében, amelyeken a garanciális időn belül más rendelőben dolgozó orvos végzett beavatkozást.

A rendeltetéstől eltérő használatból adódó problémák nem tartoznak a garanciális javítások körébe (pl. csontra harapás, sörösüveg kinyitása foggal, verekedés, baleset, stb.).

Nem tartozik a garanciális javítások körébe a foghúzás után szövődményként fellépő fogmeder gyulladás, járulékos arcüreg megnyílás, valamint az egy éven belül elvégzett tömések és pótlások alatti fogak gyulladása sem. Ilyenkor az újabb beavatkozások közül csak a gyökérkezelést és annak járulékos költségeit kell a páciensnek megtérítenie, a fedőtömését már nem.

A protetikai munkáknál a rágóképességet – a kiindulási helyzet alapján – nem lehet 100%-osan visszaállítani. A fogpótlásokban és az egyéb elkészült produktumokban a távozás után bekövetkezett kopásos jellegű változásokért a szolgáltató nem felel, azok ismételt elkészítésének, javításának díja a szolgáltatást kérő beteget terheli. Fogpótlások esetében a garancia kizárólag a törések vonatkozásában áll fenn.

Amennyiben a tömés az eredetinél több felszínre terjed ki, akkor kizárólag a két (vagy több) tömés ára közötti különbözetet kell kifizetni. Az ideiglenes pótlásokra csak korlátozott, maximum egy hónapos időintervallumra – a végleges pótlás elkészültéig – tudunk garanciát adni. Nem vállalunk garanciát az ideiglenes tömésre. Ez ugyanis a fog megkísérelt megmentése, így az árát már ennek megfelelően állapítottuk meg.

A gyökérkezelések esetén a garancia egy éven belül a fog ingyenes eltávolítására, lehetőség és remény szerint a gyökértömés kivételére szól.

Kérjük kedves pácienseinket, hogy a pótlásoknál a fog színét az orvosokkal együtt válasszák ki, és kartonjaikon aláírásukkal erősítsék meg a színválasztást, ugyanis technikusainknak nincs módjukban a pótlást – kizárólag a fogszín miatt – garanciában kicserélni.

 

Fizetés és számlaadás

A rendelő nem szerződött az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral, ezért minden itt végzett beavatkozás térítésköteles.

A kifüggesztett árlista szerinti kezelési díjat alkalmanként – az elvégzett beavatkozásokat követően – kell fizetni. A pótlásoknál a munka elkezdésekor a pótlás teljes összegének a felét, az átadáskor a fennmaradó részt kell kifizetni; kivéve az ideiglenes pótlásokat, melyek esetében előre kérjük a teljes összeget.

Amennyiben a betegnél nincs elegendő pénz, úgy a tartozás – páciens aláírásával elismert – összegét, valamint a fennmaradó rész kiegyenlítésének dátumát rávezetjük egy tartozási nyilatkozatra.

A megjelölt határidőig a tartozás kamat- és költségmentesen egyenlíthető ki. Amennyiben erre nem kerül sor, a fizetés elmulasztásáról felszólítás keretében értesítjük az adóst. Nyolc nap eredménytelen várakozás után átadjuk az ügyet a társaság ügyvédjének, aki ebben az esetben már a törvényes kamatokkal és az ügyvédi költségekkel megnövelt összeg megtérítése iránt intézkedik.

Kérjük pácienseinket, szíveskedjenek készpénzfizetési számlaigényüket előre jelezni, továbbá azt is, ha a beavatkozásokról minden alkalommal külön kérnek számlát.

 

Gondjaikat, kérdéseiket illetően bizalommal fordulhatnak recepciósainkhoz, orvosainkhoz és asszisztenseinkhez.

 

Reklamációk

A rehabilitáció és a kezelési sorozat után a térítési díjat fogorvosainknak és a társas vállalkozásnak nincs módjukban visszafizetni.

Elintézetlen ügyeikkel vagy problémás esetekben kérjük, forduljanak ügyvezetőnkhöz.

Amennyiben garanciális problémáikat nem tudnánk saját hatáskörben megnyugtatóan rendezni, úgy a Groupama Garancia Biztosítóval fennálló orvosfelelősség biztosításunk, illetve ezen társaság szakértőinek véleményét kikérve fogjuk orvosolni panaszaikat.

 

Debrecen, 2012. június 25.

 

 

Beleegyező nyilatkozat és megállapodás fogászati beavatkozások és fogpótlások elvégzésére

 

Alulírott felkérem dr. …...................................................................... fogorvost, hogy fogászati betegségemet gyógyítsa. Elfogadom a szakmai felkészültségét, és megbízom gyógyító munkája színvonalában. Kijelentem, hogy alávetem magam minden olyan beavatkozásnak, amelyet a fenti fogorvos javasol és ellátásomhoz szükséges tart, beleértve az invazív (vérzéssel járó) beavatkozásokat is.

Kijelentem, hogy a kezeléssel kapcsolatban teljes körű, mindenre kiterjedő tájékoztatást kaptam, azt megértettem, ismerem a kockázatokat, melynek alapján kérem és engedélyezem a beavatkozás sorozatot.

Nyilatkozom arról, hogy meglévő betegségeimet, anamnesztikus adataimat a valóságnak megfelelően feltárom, az ezek elhallgatásából adódó mindennemű felelősséget vállalom.

Kijelentem, hogy előzetesen megismertem a rendelő működési szabályzatát – mely részletesen tartalmazza a rendelő működési rendjét és garanciális feltételeit –, azt magamra nézve kötelezőnek tartom és mindezt aláírásommal megerősítem.

Tudomásul veszem és elfogadom, hogy a rehabilitáció és a kezelési sorozat után a térítési díjat a fenti fogorvosnak és társas vállalkozásnak nincs módjában visszafizetni.

 

Ezen nyilatkozatot és megállapodást elolvasás és értelmezés után, mint akaratunkkal mindenben megegyezőt helybenhagyólag írtuk alá.

 

Kelt: Debrecen, 2012. év …........................... hó …...... nap

 

 

…......................................                                           …...............................................

        szolgáltató                                                                 szolgáltatást kérő beteg

 

oldalam.hu
Ezt a weblapot az MTT Média Kft. készítette. További információk: www.oldalam.hu